لمینت دندان

توجه به جزئیات است که تفاوت ها را نشان میدهد ...

لمینت دندان دیجیتال

لمینت دندان یک روکش نازک و همرنگ دندان است که برای بهبود زیبایی و اصلاح عیوب دندان‌ها استفاده می‌شود. لمینت دندان با چسباندن به سطح بیرونی دندان، رنگ، شکل، اندازه و طول دندان‌ها را تغییر می‌دهد. لمینت دندان معمولاً از سرامیک یا کامپوزیت ساخته می‌شود.

به‌طورکلی، ماندگاری لمینت دندان بین 10 تا 20 سال است. این مدت‌زمان ممکن است بستگی به جنس و نوع لمینت، روش نصب و مراقبت‌های بعد از کاشت داشته باشد. پس از گذشت این زمان، لازم است تا لمینت قدیمی با لمینت جدید تعویض شود.

درمان زیبایی دیجیتال

مهم‌ترین برگ خرید در موفقیت  یک درمان زیبایی، تطابق خواسته ذهنی بیمار با توجه به نتیجهٔ نهایی درمان است.

روش‌های سنتی و متداول درمان‌های زیبایی به‌این‌علت که تا پایان درمان امکان نشان دادن نتیجهٔ نهایی و دریافت تائید بیمار را ندارند، از پردردسرترین و پراسترس زا ترین درمان‌ها برای دندان‌پزشکان هستند.

به‌وسیلهٔ طراحی لبخند دیجیتال، دندان‌پزشک قادر خواهد بود درمان نهایی را همان‌گونه که در مرحلهٔ تحویل ساخته می‌شوند بدون هیچ‌گونه آماده‌سازی روی دندان‌ها به بیمار به‌صورت دوبعدی و سه‌بعدی نشان دهد و سلیقه و نظر بیمار را در طرح درمان منظور کرده و سپس اقدام به آماده‌سازی دندان و شروع درمان کند.

لمینت دیجیتال
لمینت دیجیتال در کرج

پرسش

لمینت چیست ؟

لمینتها کیوب هایی هستند  از جنس سنگ‌های خاص که در دستگاه‌های CAD/CAM تراش‌خورده می‌شوند و به فرم انتخابی شما در طراحی لبخند دیجیتالی درمی‌آیند.

 

آیا برای لمینت باید دندان را تراش داد ؟ (چقدر ؟)

تراش دندان برای لمینت به دو عامل بستگی دارد: 1-هنر دکتر 2-میزان مرغوبیت کیوب اولیه لمینت.

هنر دکتر: علت تراش دندان ایجاد فضای کافی و درست باشد برای لمینت، این فضا باید جوری باشد که هم ازنظر زیبایی بتواند رضایت بیمار را جلب کند و هم ازنظر بایت ( راحت قرار گرفتن دندان‌ها روی‌هم)  تا بیمار موقع جویدن به مشکل نخورد.  وقتی دکتر مسلط به مراحل تراش باشد هرلحظه با لابراتوار دیجیتالی خود در تعامل باشد می‌تواند این دو مورد را در حد عالی ایجاد کند، شما می‌توانید با مراجعه به اینستاگرام و یا گالری تصاویر سایت نمونه تراش های لمینت را مشاهده بفرمایید (این تراش آن‌قدر کم است که در خیلی از موارد اطرافیان بیمار هم در طول آماده‌سازی لمینت متوجه آن نمی‌شوند) دقیقا به‌اندازه یک لنز طبی.

مرغوبیت کیوب لمینت: کیوب هایی جنس آن‌ها خوب باشد، می‌تواند در کمترین ضخامت ( به‌اندازه قطر یک لنز) بالاترین ظرافت و استحکام را به شما هدیه بدهد. درصورتی‌که اگر جنس آن خوب نباشد، دو حالت اتفاق می‌افتد، یا دندان خیلی تراش می‌خورد یا بعد از انجام لمینت، فک حالت بیرون زده پیدا می‌کند. جهت مشاهده نمونه کارها می‌توانید به اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه نمایید.

 

کامپوزیت بهتر است یا لمینت ؟

هرکدام مزایا و معایب خود رادارند، هرکدام شاخصه‌های خاص خود رادارند، کامپوزیت نیاز به تراش ندارد ولی لمینت دار د ولی در کل لمینت درمان ماندگارتر و خاص‌تری نسبت به کامپوزیت داراست، یعنی اگر بیمار شرایط اقتصادی جهت مینت را دارد گزینه پیشنهادی ما   “لمینت”   است .

 

طول ماندگاری لمینت چقدر است ؟

با توجه  به اینکه لمینت در کوره با دمای بسیار بالا ساخته‌وپرداخته می‌شود نسبت به کامپوزیت بسیار بادوام‌ترند، ولی به‌طورمعمول 15 تا 20 سال عمر می‌کنند این بدین معنا نیست که بعد از 15 سال لمینت می‌افتد و زیبایی خود را از دست می‌دهد بلکه بخش اعظمی  از آن به مراقبت‌های بهداشتی بیمار بستگی دارد.

تنوع رنگ ها در لمینت ؟

طیف رنگ‌های انتخابی در لمینت زیاد است، یعنی آن‌قدری هست که بیمار می‌تواند گزینه‌ی موردنظر خود را انتخاب کند ولی باید توجه کنید که رنگ را با توجه به قوس فکی، حالت کلی چهره و رنگ پوستتان انتخاب کنید. لزوماً رنگ لمینت دوست شما روی چهره‌ی شما زیبا نیست، در انتخاب رنگ حتماً از پزشک خود مشورت بگیرید.

مراقبتهای بعد از انجام لمینت ؟

استفاده مکرر و مداوم از محلول آب‌نمک (به‌منظور سلامت لثه)، مسواک و نخ دندان

لمینت مقاوم تر است یا کامپوزیت ؟

لمینیت با توجه به اینکه در کوره با حرارت بالا ساخته می‌شوند مقاوم‌ترند.

 

لمینت در چند جلسه انجام میشود ؟

در 2 جلسه؛ در یک جلسه تراش، غالب گیری، در یک جلسه لمینت

رنگ لمینت را چگونه انتخاب کنیم؟

با توجه به حالت کلی چهره، رنگ پوست و چشم، قوس فکی، مخصوصاً افرادی که فک‌های بیرون زده‌دارند به‌هیچ‌وجه از رنگ‌های خیلی سفید نباید استفاده کنند چون بیش‌ازحد بیرون‌زدگی ایجاد می‌کند، در انتخاب رنگ حتماً از پزشک خود مشورت بگیرید.

 

آیا لمینت نیاز به پالیش دارد ؟

خیر اگر بهداشت بیمار خوب باشد، لمینتها نیاز به پالیش ندارند چراکه جایی برای نفوذ رنگ‌دانه‌ها ندارند

چه تعداد دندان برای طرح لبخند باید لمینت شود ؟

معمولاً در طرح لبخند کامل 18 واحد (10 واحد فک بالا و 8 واحد فک پایین) انجام می‌شود ولی بسته به کیس می‌تواند شرایط متفاوتی داشته باشد، پیشنهاد ما به بیماران معمولاً انجام یک فک بالا می‌باشد و بعد از انجام  در مورد فک پایین تصمیم‌گیری می‌کنیم چراکه در بعضی افراد طول لب پایین چون کوتاه است، زیاد معلوم نمی‌شود، فقط اختلاف رنگ دو فک به چشم می‌آید که با بلیچینگ این اختلاف از بین می‌رود.

اسکرول به بالا