بلیچینگ

توجه به جزئیات است که تفاوت ها را نشان میدهد ...

بلیچینگ یا سفید کردن دندان یک درمان دندانپزشکی است که با استفاده از مواد شیمیایی رنگدانه‌های روی دندان‌ها را از بین می‌برد و آن‌ها را سفیدتر و درخشان‌تر می‌کند. بلیچینگ دو نوع آفیس بلیچینگ و هوم بلیچینگ دارد. آفیس بلیچینگ توسط دندانپزشک در مطب انجام می‌شود و هوم بلیچینگ توسط خود فرد با استفاده از قالب و ژل خاص در منزل انجام می‌شود.

بلیچینگ دندان کلینیک دکتر مسعودی
بلیچینگ در کرج

پرسش و پاسخ

بلیچینگ چیست ؟

بلیچینگها موادی هستند که روی دندان گذاشته می‌شود تا چند درجه رنگ دندان را روشن‌تر کنند، درواقع این مواد روی رنگ‌دانه‌های دندان اثر می‌گذراند.

 

بلیچینگ چه عوارضی دارد ؟

اگر برند بلیچینگ مورداستفاده مرغوب باشد، ضرر آن از نوشابه کمتر است، در درمان بلیچینگ باید توجه داشته باشید صرفاً سفید کردن مهم نیست، سفید کردن در کنار سلامت (SAFE) بودن دندان مهم است. بعد از بلیچینگ دندان تا چند روز حساس می‌شود که باید از محلول آب‌نمک استفاده کرد.

3- مراقبتهای بعد از انجام بلیچینگ چیست ؟

به این سؤال نمی‌توان جواب دقیق و واحدی داد؛ چراکه به سه عامل بستگی دارد، 1-جنس دندان بیمار 2- مراقبت بیمار 3- نوع بلیچینگ مورداستفاده دکتر و… ولی به‌طورمعمول طول ماندگاری آن 6 ماه می‌باشد که بعدازآن بیماران می‌توانند بلیچینگ هوم را تجدید کنند.

 

طول ماندگاری بلیچینگ چقدر است؟
  • به این سوال نمیتوان جواب دقیق و واحدی داد؛ چرا که به سه عامل بستگی دارد، 1-جنس دندان بیمار 2- مراقبت بیمار 3- نوع بلیچینگ مورد استفاده دکتر و… ولی بطور معمول طول ماندگاری آن 6 ماه میباشد که بعد از آن بیماران میتوانند بلیچینگ هوم را تجربه کنند.

برای اینکه بدانید شما کاندید استفاده از چنین درمانی هستید یا خیر ، میتوانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید.

اسکرول به بالا