جراحی دندان عقل در کرج

گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی با بیش از ۳۵ سال سابقه در زمینه ی جراحی دندان عقل و جراحی های وسیع دندانپزشکی در کرج بهترین گزینه برای رفع مشکل شما عزیزان می باشند. طبق نظرسنجی مردمی درصد رضایت بیماران، تجربه ی کاری کلینیک دکتر مسعودی با بیش از ۹۷۶۵ جراحی دندان عقل نهفته و نیمه نهفته در کرج جز برترین رتبه ها می باشد.

گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی

ارائه خدمات دندانپزشکی دیجیتال در کرج

جراحی دندان عقل

کلینیک دندان پزشکی دکتر مسعودی، یک خانواده دندان پزشک

دندان عقل چیست؟

دندان‌های عقل یا دندان‌های آسیای چهارم، آخرین دندان‌هایی هستند که در دهان رشد می‌کنند. به طور معمول، هر فرد چهار دندان‌عقل دارد، یکی در هر گوشه نصف فک بالا و پایین.
دندان‌های عقل در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی ظاهر می‌شوند. دندان‌های عقل معمولاً در پشت دهان قرار دارند و اکیداً لازم نیست که دندان‌عقل کشیده شود، اما برخی از افراد ممکن است به دلیل جایگزینی فضا برای بقیهٔ دندان‌ها مشکلاتی مانند کمبود فضا، کج‌شدن دندان‌ها و عفونت ایجاد کنند و در برخی موارد دیگر، دندان‌های عقل لازم نیست و می‌توان آن‌ها را کشید.

دندان‌ های عقل دارای سه ریشه هستند که می‌توانند بسیار طولانی و پیچیده باشند. این ریشه‌ها می‌توانند کشیدن دندان‌های عقل را دشوار کنند. دندان‌های عقل همچنین دارای یک تاج بزرگ هستند که می‌تواند فضای زیادی در دهان اشغال کند. این می‌تواند باعث شود که دندان‌های دیگر کج شوند یا به‌درستی رشد نکنند.

کلینیک دندانپزشکی دکتر مسعودی جراحی دندان عقل در کرج

عوارض دندان‌ عقل

  • کمبود فضا
  • عفونت و التهاب لثه
  • کیست
  • ارتودنسی دندان
  • تسکین درد
  • و…

دندان عقل روی عصب چیست؟

در برخی موارد، دندان‌های عقل روی عصب رشد می‌کنند. این می‌تواند باعث درد شدید و سایر مشکلات شود. اگر دندان‌عقل شما روی عصب رشد می‌کند، ممکن است لازم باشد آن را بکشید.
جراحی کشیدن دندان‌عقل روی عصب می‌تواند یک عمل پیچیده باشد. متخصصان مرکز تخصصی جراحی دندان‌عقل نهفته دکتر مسعودی در کرج تجربه زیادی در این نوع جراحی دارند. جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

هزینه ی جراحی دندان عقل

دندان عقل باتوجه به موقعیتی که در فک دارد اینکه بصورت نهفته یا نیمه نهفته باشد و سن بیمار و شرایط فک بیمارمی تواند  قیمت متفاوتی داشته باشد.
تجربه و مهارت دکتر نیز در هزینهٔ جراحی دندان‌عقل تأثیر دارد، هم چنین تجهیزات مورداستفاده در جراحی نیز بسیار مؤثر است.
یچیدگی جراحی دندان‌عقل می‌تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد. جراحی‌هایی که پیچیده‌تر هستند، مانند جراحی‌هایی که شامل برش‌های بزرگ‌تر، برداشتن استخوان یا آسیب به عصب‌ها هستند، معمولاً هزینه بیشتری دارند.

یا نیاز به کشیدن دندان‌های عقل دارید؟

اگر دندان‌های عقل شما مشکل ایجاد می‌کند، با مشاوره ی متخصصان مرکز جراحی دندان عقل دکتر مسعودی در کرج صحبت کنید.ما می توانیم به شما کمک کنیم که آیا دندان عقل شما نیاز به کشیدن دارد یا خیر.

در بیشتر موارد، دندان‌هایی که مشکل ایجاد نمی‌کنند، نیازی به کشیدن ندارند. با این حال، اگر دندان‌های عقل شما مشکل ایجاد می‌کند، کشیدن آن‌ها بهترین راه برای جلوگیری از عوارض احتمالی است.

توجه به جزئیات است که تفاوت ها را نشان میدهد ...

پیمایش به بالا