دانشنامه

دندان عقل در بارداری

دندان‌های عقل آخرین دندان‌هایی هستند که در دهان رشد می‌کنند. آنها در انتهای ردیف دندان‌ها قرار دارند و می‌توانند مشکلاتی از جمله درد، تورم لثه و عفونت ایجاد کنند.

اگر باردار هستید و دندان‌های عقل دارید، ممکن است نگران باشید که آیا این دندان‌ها برای شما و نوزاد شما خطرناک هستند یا خیر. در اینجا متخصصان مرکز تخصصی جراحی دندان‌عقل نهفته دکتر مسعودی در کرج آنچه باید در مورد دندان‌های عقل در دوران بارداری بدانید برای شما آورده‌اند:

آیا دندان‌های عقل در دوران بارداری خطرناک هستند؟

در بیشتر موارد، دندان‌های عقل در دوران بارداری خطرناک نیستند. بااین‌حال، در برخی موارد، دندان‌های عقل می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند که می‌توانند برای شما و نوزاد شما خطرناک باشند.

دندان عقل در بارداری

دندان عقل در بارداری

گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی با بیش از ۳۵ سال سابقه در زمینه ی ایمپلنت و لمینت دندان وجراحی های وسیع دندانپزشکی بهترین گزینه برای رفع مشکل شما عزیزان می باشند.طبق نظرسنجی مردمی درصد رضایت بیماران، تجربه ی کاری کلینیک دکتر مسعودی با بیش از ۷۶۰۰ ایمپلنت و ۱۲۳۱ درمان زیبایی (لمینت و کامپوزیت) دندان در کرج جز برترین رتبه ها می باشد

 • این مشکلات عبارتند از:

  * عفونت: دندان های عقل که به درستی بیرون نمی آیند، بیشتر در معرض عفونت قرار دارند. عفونت دندان عقل می تواند به استخوان و بافت اطراف دندان گسترش یابد و می تواند منجر به تب، لرز و سایر علائم شود. در موارد شدید، عفونت دندان عقل می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

  * درد: دندان های عقل که به درستی بیرون نمی آیند، می توانند باعث درد شدید شوند. این درد می تواند باعث شود که شما نتوانید غذا بخورید یا بخوابید.

  * مشکلات در حین زایمان: در موارد نادر، دندان های عقل می توانند باعث مشکلاتی در حین زایمان شوند.

  آیا باید دندان های عقل خود را در دوران بارداری خارج کنم؟
  اگر دندان های عقل شما مشکلی ایجاد نمی کنند، نیازی به خارج کردن آنها در دوران بارداری نیست. با این حال، اگر دندان های عقل شما دردناک، عفونی یا باعث مشکلات دیگر هستند، ممکن است به توصیه متخصصین مرکز تخصصی جراحی دندان عقل دکتر مسعودی در کرج لازم باشد آنها را خارج کنید.

دندان عقل در بارداری در کرج

خطرات خارج‌کردن دندان‌های عقل در دوران بارداری

خارج‌کردن دندان‌های عقل در دوران بارداری با خطراتی همراه است، از جمله:

* خونریزی

* تورم

* درد

* عفونت

همچنین احتمال دارد که بیهوشی عمومی برای شما و نوزاد شما مضر باشد.

چگونه تصمیم بگیریم که آیا دندان‌های عقل خود را در دوران بارداری خارج کنیم یا خیر؟
اگر باردار هستید و دندان‌های عقل دارید، بهتر است با کلینیک تخصصی جراحی دندان‌عقل نهفته دکتر مسعودی در کرج در مورد اینکه آیا باید آنها را خارج کنید یا خیر، صحبت کنید. ما به شما خطرات و مزایای خارج‌کردن دندان‌های عقل را در دوران بارداری در میان می‌گذاریم و به شما کمک می‌کنیم تا تصمیم بگیرید که چه کاری برای شما و نوزاد شما بهترین است.

جهت مشاوره مجازی و اطلاع از هزینه ها می توانید عکس OPG خود را به تلگرام، واتساپ یا ایتا به شماره تلفن  ۰۹۹۶۵۳۱۱۵۱۹  ارسال نمایید. 

برای اطمینان و دریافت راهنمایی صحیح، بهتر است با کلینیک دندانپزشکی دکتر مسعودی با 35 سال سابقه مشورت کنید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه ویکی پدیا مراجعه کنید.

پیمایش به بالا