دانشنامه

آبسه دندان عقل

دندان عقل یا دندان سوم مولر، آخرین دندانهای دائمی است که در اطراف سن ۱۸-۲۵ سالگی رشد می کند. در برخی از افراد،دندان عقل به سبب عوامل مختلف می‌تواند با مشکلاتی همراه شود؛ از جمله آبسه دندان عقل. آبسه دندان عقل یک وضعیت التهابی است که می‌تواند علائم ناخوشایندی ایجاد کند. در این مقاله متخصصان مرکز تخصصی جراحی دندان عقل دکتر مسعودی به بررسی علل، علائم و روش‌های درمانی آن پرداخته اند.

 

گروه دندانپزشکی دکتر مسعودی با بیش از ۳۵ سال سابقه در زمینه ی ایمپلنت و لمینت دندان وجراحی های وسیع دندانپزشکی بهترین گزینه برای رفع مشکل شما عزیزان می باشند.طبق نظرسنجی مردمی درصد رضایت بیماران، تجربه ی کاری کلینیک دکتر مسعودی با بیش از ۷۶۰۰ ایمپلنت و ۱۲۳۱ درمان زیبایی (لمینت و کامپوزیت) دندان در کرج جز برترین رتبه ها می باشد.

آبسه دندان عقل

آبسه دندان عقل

عقل نهفته

۱. علل آبسه دندان عقل:

آبسه دندان عقل ممکن است به دلیل عوامل مختلف ایجاد شود. این عوامل می‌توانند شامل جایگاه نامناسب دندان عقل در فک، نیاز به جراحی برای استخراج دندان عقل، عفونت‌های دندان عقل، عفونت‌های لثه و سایر عوامل آسیب‌زا باشند.

۲. علائم :

آبسه دندان عقل می‌تواند علائمی ناخوشایند را تجربه کنید، از جمله درد و حساسیت در ناحیه دندان عقل، تورم و قرمزی لثه، دشواری در بلعیدن یا باز کردن دهان، نفخ صورت و تب.

۳. روش‌های درمانی :

برای درمان روش‌های مختلفی وجود دارد. این شامل موارد زیر است:

داروهای ضدالتهاب و دردآور: متخصصان مرکز تخصصی جراحی دندان عقل دکتر مسعودی می‌تواند داروهایی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن تجویز کند تا درد و التهاب را کاهش دهد.

 پرفنوراسیون: اگر دندان عقل شما به علت جایگاه نامناسب خود آبسه ایجاد کرده است، ممکن است مرکز تخصصی جراحی دندان عقل دکتر مسعودی کشیدن دندان عقل را بدهند.

پلاک‌های یخی: در صورتی که تورم شدیدی دارید، استفاده از پلاک‌های یخی راه حلی اثربخش است.

آبسه دندان عقل می‌تواند موجب عوارض ناخوشایندی شود. برای پیشگیری و درمان آبسه دندان عقل، مهم است که به صورت منظم و پیوسته به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنید و در موارد لزوم و  برای اطمینان و دریافت راهنمایی صحیح، بهتر است با کلینیک دندانپزشکی دکتر مسعودی با 35 سال سابقه مشورت کنید.

جهت مشاوره مجازی و اطلاع از هزینه ها می توانید عکس OPG خود را به تلگرام، واتساپ یا ایتا به شماره تلفن 
۰۹۹۶۵۳۱۱۵۱۹  ارسال نمایید. 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه ویکی پدیا مراجعه کنید.

اسکرول به بالا